+90 539 665 55 09
info@motifdalis.com

Temel Seviye Kursu (PADI Open Water Diver)

Tüm ekranların arkasında yer alan o huzur verici maviliği, küçüklü büyüklü balık sürülerini, süngerleri, mercanları, batıkları ve değişik kaya yapılarını fiziksel olarak keşfe başlamayı daha fazla ertelemiyorsunuz, harika! Düşündünüz, karar verdiniz ve uygulayacaksınız! Peki, dalgıç olmak için ne yapmak gerekiyor?

Öncelikle, Temel Seviye eğitimi için tamamlanması gereken üç adım var:

  • Teorik Eğitim
  • Sığ su (Ankara’da deniz olmadığı için bu çalışmayı havuzda gerçekleştiriyoruz.) çalışması
  • Ve Açık deniz dalışları.

Ankara’da yer alan ofisimizde 3 gün, günde 3 saat süren bir yüz yüze teorik eğitimi seçebilir veya teknolojinin bize sağlamış olduğu kolaylıklardan faydalanarak, eğitiminizi evinizde uygun olduğunuz zaman aralıklarında online olarak tamamlayabilirsiniz. Teorik eğitimlerimizde tüplü dalışın temel prensiplerini öğreneceksiniz.

Akabinde, sezon içerisinde uygun olduğunuz tarihlerde katılacağınız hafta sonu turumuz öncesi, havuzumuzda yaklaşık 5 saat sürecek havuz (sığ su) çalışmasını tamamlayacağız. Havuz çalışmasında, açık deniz dalışlarında performans gerekliliklerini yerine getirmeniz beklenen egzersizlerin %95 ini, teknenin yanaşamayacağı kadar sığ, görüşü ve sıcaklığı iyi, dalga ve akıntısız bir suda, denizden daha fazla sadece egzersizlere konsantre olarak tamamlayacaksınız.

Turumuza katılarak gerçekleştireceğiniz 4 adet eğitim dalışı sonrası, tüm dünyada geçerli olan ve dalış arkadaşınız (buddy) ile birlikte en fazla 18 metreye kadar dalış yapmanıza izin veren, PADI Open Water Diver sertifikası almaya hak kazanmış olacaksınız. PADI Open Water Diver sertifikası ile Dünya Rekreasyonel Dalış Eğitimi Konseyi (RSTC) ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından “Özerk Dalgıç” olarak tanımlanırsınız.