+90 539 665 55 09
info@motifdalis.com

PADI (Professional Association of Diving Instructors)

       PADI (Professional Association of Diving Instructors) dünyanın en büyük rekreasyonel dalış ve dalgıç yetiştirme topluluğudur. Dünyadaki dalgıçların %80 i PADI sertifikasına sahiptir ve her yıl yaklaşık 1 milyon dalgıç daha bu büyük aileye katılmaktadır. Eğitim standartları tüm dünyada aynıdır ve PADI eğitmenleri, eğitimlerini bu standartlar doğrultusunda gerçekleştirirler.  Sistemde ilerlemek çoğu durumda zamana değil, öğrencinin performansına dayalıdır.

Örneğin sistemin ilk eğitimi olan “Temel Seviye Dalgıç” kursunu bitirdiniz ve sonraki dalış turumuzda, PADI’ nin bir sonraki basamağı olan “İleri Seviye Dalgıç” seviyesine ilerlemek istiyorsunuz. Performans gerekliliklerini yerine getirebildiğiniz sürece beklemenizi gerektirecek hiçbir koşul bulunmamaktadır. Dolayısıyla 18 metreden daha derinde bulunan dalış bölgelerini çok kısa sürede keşfetme şansı elde edebilirsiniz. Motif Dalış Merkezi bünyesinde “PADI Open Water Diver (Temel Seviye Dalıcı)” kursundan başlayarak “PADI Dive Master (Dalış Lideri)” seviyesine kadar yükselebilirsiniz. Aşağıda eğitim seviyelerini inceleyebilir, daha fazla bilgi için www.padi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.       

Temel Seviye Dalgıç (OPEN WATER DIVER) :

Ankara’da yer alan ofisimizde 3 akşam 19:00 ile 22:00 saatleri arasında gerçekleşecek teorik eğitimlerimizde tüplü dalışın temel prensiplerini öğreneceksiniz. Akabinde, tercihen katılacağınız hafta sonu turumuz öncesi havuzumuzda yaklaşık 5 saat sürecek havuz (sığ su) çalışması ve turumuza katılarak gerçekleştireceğiniz eğitim dalışları sonrası, tüm dünyada geçerli olan ve dalış arkadaşınız (buddy) ile birlikte en fazla 18 metreye kadar dalış yapmanıza izin veren, PADI Open Water Diver sertifikası almaya hak kazanırsınız. PADI Open Water Diver sertifikası ile Dünya Rekreasyonel Dalış Eğitimi Konseyi (RSTC) ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından “Özerk Dalgıç” olarak tanımlanacaksınız ve dalış yapabilmek için dalış arkadaşınızın hangi seviyede olduğunun bir önemi olmayacağını hatırlatmak isteriz. 

       İleri Seviye Dalgıç (ADVANCED OPEN WATER DIVER) : 

 PADI Advanced Open Water Diver sertifikası ile herkesin gidemediği yerleri keşfedin! Derinlik tam 30 metre! Kursumuza katılarak yüzerlik, derin dalış, su altı navigasyonu ve daha birçok becerinizi geliştireceksiniz ve artık bir ileri seviye dalgıç olacaksınız.  Bu sertifikaya sahip olmanız için yapmanız gerekenler:   Ofisimizde 2 akşam 19:00 – 21:00 arasında gerçekleştireceğimiz teorik eğitimlere katılmak veya sağlayacağımız materyaller yardımıyla teorik bölümü evinizde kendiniz tamamlamanız. Akabinde hafta sonu turlarımızdan birine katılarak yukarıda bahsedilen konular üzerine gerçekleştirilecek pratik eğitimler ve gerekli  becerilerin tamamlanması. Bu aktiviteler sonrasında artık sizler yüzerliğinizi su altında daha iyi kontrol edebilir, su altında yönünüzü daha iyi bulabilir, derindeki batıklara daha yakından bakabilir ve balık sürülerini daha derine kadar takip edebilirsiniz. Haydi… Daha ne bekliyorsunuz ? 🙂 

                                                 Kurtarma Dalgıcı (RESCUE DIVER):

Su altı ve üzerinde karşılaşabileceğimiz problemleri öngörerek engelleyebilecek ve oluşması durumunda bunlarla başa çıkabilecek bir dalış arkadaşını kim istemez? PADI Rescue Diver kursunda öncelikle oluşabilecek sorunlar ve bunları engelleme yöntemlerini öğreneceksiniz. Sorun yaşayabilecek dalgıçların her zaman başkaları olacağını düşünmeyin. Sorun yaşayan siz de olabilirsiniz, dolayısıyla öncelikle kendinizi kurtarma ve sonrasında diğer dalgıçlara yardım etme konusunda yetiştirileceksiniz. Dalgıç psikolojisi, aktif stres, pasif stres, kritik olay stresi ve arama-kurtarma gibi konular da müfredatımızda yer almakta.

Bu sertifikaya sahip olmanız için yapmanız gerekenler: Ankara’da yer alan ofisimizde 3 akşam 19:00 – 22:00 saatleri arasında gerçekleşecek teorik eğitimlerimizi tamamlamak ve sonrasında hafta sonu turlarımızdan birine katılarak yukarıda bahsedilen konular üzerine gerçekleştirilecek pratik eğitimler ve gerekli becerilerin tamamlanması. PADI kurtarma dalgıcı olabilmek için aynı zamanda bir ilk yardım uzmanı olmanız gerekmektedir. Merkezimiz bünyesinde gerçekleştirilecek olan PADI EFR (Acil Durum İlk Yardım) kursuna katılarak İlk Yardım Uzmanı sertifikası elde edebilirsiniz.  

                                                                      Dalış lideri (DIVE MASTER):

   PADI Dive Master artık PADI’ye bağlı bir dalış profesyonelidir ve dünyanın her yerinde rahatlıkla dalış endüstrisinde iş bulabilir. Görevleri arasında sertifikalı dalgıç gruplarına liderlik, öğrenci dalgıçlara eğlence dalışlarında (2:1 oranında) liderlik, eğitmenlere tüm eğitimler esnasında sertifikalı asistanlık, uzun süredir dalış yapmamış sertifikalı dalgıçları su altına yeniden alıştırma programı (PADI Re-Activate) ve SCUBA Dalışını Keşif (Deneme Dalışı) gibi programlar bulunmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi kursun süresi, PADI DIVE MASTER artık profesyonel bir seviye olduğu için diğer kurslara nazaran oldukça uzun sürmektedir. Siz de bir dalış profesyoneli olmaya hazır mısınız? O zaman lütfen bizimle iletişime geçin.