+90 539 665 55 09
info@motifdalis.com

TSSF - CMAS (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Sertifikası)

Motif Dalış Merkezi, ülkemizdeki en yaygın sertifikasyon sistemi olan, TSSF – CMAS sistemi kapsamında yer alan tüm dalıcı kurslarını vermekle yetkilidir.  Aşağıda TSSF – CMAS dalıcı sistemi basamakları ile ilgili açıklamaları bulabilirsiniz:

 

 

1 yıldız (temel seviye) dalıcı kursu :

 

Ankara’da yer alan ofisimizde 3 gün, günde 3 saat olacak şekilde gerçekleşecek teorik eğitiminiz tamamlanır. Akabinde, tercihen katılacağınız hafta sonu turumuz öncesi havuzumuzda yaklaşık 5 saat sürecek havuz (sığ su) çalışması ve turumuza katılarak gerçekleştireceğiniz eğitim dalışları sonrasında, 1 yıldız dalıcı sertifikasına sahip olabilirsiniz. 1 yıldız dalıcı, en az 3 yıldız dalış sertifikasına sahip olan bir dalış profesyoneli (en az 3 yıldız dalgıç) ile birlikte en fazla 18 metreye kadar dalma hakkına sahiptir.

 

 

  

2 yıldız (ileri seviye) dalıcı kursu :

 

Sahip olduğunuz bir yıldız sertifikası ile gerçekleştirdiğiniz 20 kayıtlı dalış sonrası, iki yıldız dalıcı kursuna katılma hakkı kazanabilirsiniz. Ankara ofisimizde yapılacak teorik eğitim veya sağlayacağımız materyallerle evde kendiniz yapabileceğiniz çalışma sonrası  herhangi bir hafta sonu katılacağınız turumuzda yapılacak eğitim dalışları sonrası 2 yıldız dalıcı sertifikasına sahip olabilirsiniz. 2 yıldız dalıcı, en az 2 yıldız dalış sertifikasına sahip olan bir dalış eşi (buddy) ile birlikte en fazla 30 metreye kadar dalma hakkına sahiptir.

 

 

  3 yıldız (dalış lideri) kursu :

Üç yıldız dalıcı kursuna başlıyorsanız, dalış profesyoneli olma yolunda ilk adımı atıyorsunuz demektir. Üç yıldız dalıcı, yetkili dalış merkezlerinde grup liderliği , eğitim asistanlığı, tüp dolumu ve oksijen kullanımı gibi sorumluluklara sahip olabilir. Kursumuz ile birlikte ilk yardım, yön bulma, derin dalış, tanıtım dalışı ve tüp doldurma uzmanlıklarını da edineceksiniz. 3 yıldız dalıcı kursu içeriği, dalış profesyonelliğinin başlangıcı sayıldığından, diğer kurslardan çok daha detaylıdır. Dolayısıyla, süresi de  diğer kurslardan daha uzun sürmektedir. Detaylar için lütfen merkezimiz ile iletişime geçiniz.