+90 539 665 55 09
info@motifdalis.com

Motif’i bilmeyenler ve hatirlamak isteyenler için:

Bodrum’un ilk dalış merkezlerinden Motif, 1991 yılında Şevket ve Şeref Sevi kardeşler tarafından kuruldu. İlk olarak Viking, 1998 yılından itibaren Thalassa-1 tekneleri ile uzun yıllar boyunca Bodrum’da misafirlerine konforlu, emniyetli ve sıcak bir dalış platformu oldu.

Dalış merkezi, ailenin de her zaman destek verdiği bir şirketti. Yeğenlerin en büyüğü İdil, senelerce teknede ekibin içinde yer aldi. Ancak üniversite bitince, bölümü olan bilgisayar mühendisliği yapmak üzere İstanbul’a yerleşti ve çalışmaya başladı, böylece çok sevdiği dalış hayatına ara vermiş oldu.

2012 yılında Şevket Sevi aramızdan ayrıldı. Dalış merkezi devam kararı aldı ve İdil, İstanbul’daki işini ve hayatını bırakıp Bodrum’a yerleşti. Dalışa geri dönmek, bir hatırayı yaşatmak, kariyerden önemliydi. 2016 yılının sonuna kadar, Şevket Sevi’nin eşi Elisabeth ile dalış merkezini işletmeye devam ettiler.

2017 yılının başında İdil, yine dalış eğitmeni ve mühendis olarak Ankara’da çalışan Burak Baydar ile evlenip Ankara’ya yerleşince, bir dalış merkezi fikri ortaya çıktı.

İsim çoktan belliydi. Dalışı, paylaşmayı, iyiliği, güzel rekabeti, herkesin kalbine dokunmayı becerebilmeyi bizlere öğreten Şevket Sevi’in hatırası için Motif ismi yaşamalıydı. Ve bunu da kendi çocuğu gibi sevdiği tüm yeğenlerinden biri yapmalıydı.

Bu unutulmaz zamanlar, çocukluğumuz ve karakterimizin oturmasında çok emeği geçen koca yürekli adama böyle teşekkür etmek istedik…