+90 539 665 55 09
info@motifdalis.com

İdil Baydar

1984 yılında İzmir’de dünyaya gelen hocamız, orta ve lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesi’ nde tamamladıktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Dalışla tanışması, dayısı Şevket Sevi’ nin, Bodrum’un ilk dalış merkezlerinden ve en güzel dalış teknelerinden birinin sahibi olması dolayısıyla çocukluk yıllarına dayanır.  Su altı sevgisi çok küçük yaşlarda başladığından, okul dışındaki tüm vaktini teknenin neredeyse her görevde yer almış bir elemanı olarak geçirmiştir. Dalış endüstrisinin kalbinde yetişmiş olması dolayısıyla oldukça tecrübelidir. İdil’in ilk grubuna liderlik yaptığı gün, büyük ihtimalle 18 yaşını doldurduğu ilk gündür. 

Hocamız, aynı zamanda dalış merkezimizin adının “MOTİF” olmasının nedenidir. Sevgili Şevket Ağabeyimizin 2012 yılındaki vefatı sonrası, 1990lı yılların başında kurulmuş olan “Motif Dalış Merkezi” ismini başka bir şehirde devam ettirmek, aynı zamanda dayısı “Şevket Sevi” ismini de devam ettirmektir.

İdil Baydar, PADI dalış eğitmeni olmasının yanı sıra, Motif Dalış Merkezi’ nin yetkili CMAS İki Yıldız Eğitmeni ve Rehber Balıkadamıdır. 

Sahip olduğu sertifikalar aşağıda yer almaktadır :

  • PADI Open Water Scuba Instructor / Açık Su Dalış Eğitmeni
  • PADI EFR – Care for Children w/AED Instructor / Acil Durum İlk Müdahale (Elektroşok Cihazı ile)  – İlk Yardım Eğitmeni
  • PADI Peak Performance Buoyancy Instructor / Mükemmel Yüzerlik Eğitmeni
  • PADI Project Aware Instructor / Sualtı Ekolojisi Farkındalığı, Koruma ve Tanıma Eğitmeni
  • PADI AWARE Coral Reef Conservation Sp Instructor / AWARE Mercan Resifleri Korunması Eğitmeni
  • TSSF – CMAS İki Yıldız Dalış Eğitmeni
  • TSSF – CMAS Rehber Balıkadam